Sposoby na przemycenie warzyw i owoców do diety dziecka

Każda mama wie, jak ciężka jest walka z dzieckiem o to by cokolwiek zjadło, już nie wspominając o marzeniach aby zjadło w końcu z chęcią coś zdrowego. Pamiętaj jednak, że to ty jesteś dorosła i to ty wiesz lepiej jak sprytnie dziecko oszukać. Oto sprawdzone sposoby na przemycenie warzyw i owoców do posiłków dziecka, tak aby nie było tego świadome.

  1. Wyciskany sok

To chyba najpopularniejszy sposób, wyciśnij sok z dowolnej mieszanki warzyw i owoców, a następnie podaj dziecku. Tylko nie mów nic o zdrowiu i witaminach, wtedy szybko wyczuje twoją słabość.

  1. Lody

Które dziecko nie lubi lodów? Najlepiej jak nigdy nie dasz mu posmakować losów kupnych, pełnych cukru i konserwantów. Przygotuj zawsze na zapas domowe lody, które będą zdrowe i pyszne. Wystarczy zmiksować owoce z jogurtem naturalnym, a następnie przełożyć masę do kolorowych foremek, następnie zamrozić i gotowe! Lody możesz osłodzić stewią.

dżem

  1. Dżemy

Dzieciaki kochają słodkie śniadania, więc przygotuj dżem samodzielnie lub kup taki z ograniczoną ilością cukru. Jeżeli dziecko nie będzie chciało zjeść dżemy na kanapce, zawsze możesz zawinąć go w naleśnik.

  1. Zupy kremy

Dzieciaki zjedzą wszystko, czego nie widać. Do takiej zupy możesz wrzucić najróżniejsze warzywa, przygotuj istną bombę witaminową, o której twoje dziecko nie będzie miało pojęcia. To bardzo prosty i popularny sposób.

  1. Foundie

To świetny sposób na przemycenie owoców, ale również na zabawę. Możesz razem z dzieckiem obtaczać owoce z czekoladzie, które następnie zjecie.

ciasto marchewkowe

  1. Ciasta

Istnieje tak wiele przepisów na owocowe ciasta, przecież wszyscy znamy pyszne ciasto marchewkowe. Może wiele dzieci nie zje banana, albo marchwi, ale na pewno ochoczo zje je w cieście. W intrenecie roi się od takich przepisów, powodzenia!

  1. Sosy

Tak jak w zupie, tak i w sosie, możemy przemycić wiele warzyw. Przykładowo przygotuj sos do spaghetti z porządnej dawki pomidorów lub wmiksuj do innego sosu warzywa. Twoja pomysłowość nie zna granic

  1. Kotlety

Warzywa można również dodać do kotletów mielonych. Utrzyj dowolne warzywa i ugnieć z mięsem, jajkiem i bułką tartą. Twój dzieciak będzie się zajadać takimi kotletami nie wiedząc ile warzy właśnie przełknął.

warzywa kotlety

  1. Pizza

 Które dziecko powie nie dla pizzy? Ułóż na niej rozmaite warzywa i zapiecz w piekarniku razem z serem. Ciasto na pizzę możesz przygotować z mąki razowej, a serem może być zdrowsza mozzarella. Smacznego.

  1. Gołąbki

Gotujemy parę ziemniaków w mundurkach. Mielimy groszek, cebulę i ziemniaki i doprawiamy według uznania. Dodajemy ryż i zawijamy we wcześniej ugotowane liście kapusty, następnie dusimy w sosie pomidorowym.