Jak wybrać najlepszą romantyczną restaurację?

romantyczna restauracjaCo powinna mieć restauracja, aby ją uznać za romantyczną? Jakie cechy powinny ją wyróżniać i jednocześnie zachęcić do spędzenia w niej randki? Często o nazwaniu restauracji mianem romantycznej decyduje wiele, subiektywnych odczuć. Składają się na nie gusta dotyczące smaków, zapachów, odczuć wizualnych i osobistego odbierania atmosfery w miejscu, w którym planujemy zjeść kolację. Jednak jest zestaw pewnych warunków, które miejsce powinno spełniać, by zapisać się w gronie tych romantycznych.

Kryteria wyboru romantycznej restauracji

1 Doskonała kuchnia

Różnorodny asortyment kuchni świata to jeden z najważniejszych czynników wpływających na odbiór restauracji. Co prawda ocena umiejętności kulinarnych kucharza jest kwestią indywidualną, jednak powszechna opinia jest bardzo istotna i posiadanie mocnych punktów w karcie jest w przypadku restauracji rzeczą wręcz obowiązkową. Co powinna serwować restauracja, by być uznaną za romantyczną? Personalizacja pod wybraną kuchnię jest jak najbardziej wskazana, jednak nie da się ukryć, że randki i wykwintne kolacje przy świecach organizowane są głównie w miejscach serwujących kuchnie świata. Obowiązkowa jest pozycja afrodyzjaków, truskawkowe desery, dania doprawiane szczyptą cynamonu i oczywiście bogata karta win. Przecież żadna z romantycznym kolacji, nie może się odbyć bez lampki dobrego i wykwintnego trunku. Doskonałym pomysłem jest zaskakiwanie gości daniami z sezonowych produktów. To nadaje im unikalnego charakteru i dodatkowo podkreśla starania restauracji o trafienie w smak klientów.

2 Wystrój wnętrz i dekoracje

Przyciągający uwagę i wyróżniający się wystrój wnętrz to warunek konieczny restauracji romantycznej. Czy eleganckie wzornictwo, doprawione ciepłym światłem i pięknymi dekoracjami nie dodają uroku? Perfekcyjnie dopracowana stylistyka wnętrza restauracji może sprawić, że chcemy w niej przebywać. Najważniejsze są detale. Absolutnie niedopuszczone są niedbale udekorowane stoły, brudne obrusy, zakurzone parapety i wypłowiałe sztuczne kwiaty w oknach. Dyskwalifikujące są brudne sztućce i zastawa. Romantyczna restauracja pachnie jedzeniem i kwiatami, otula światłem i ciepłymi kolorami. Całości powinny dopełnić świece.

winogron i wino

3 Dbałość o intymną atmosferę

Romantyczna restauracja to na pewno taka, w której pomimo dużej liczby gości, trudno szukać gwaru, krzyku i intymności. To od lokalu zależy, jaką atmosferę wprowadzi i będzie kontynuował. Wręcz razi biesiadny gwar w otoczeniu eleganckich i subtelnych wnętrz. Wybierając się na kolację we dwoje, liczmy na możliwość swobodnej i intymnej rozmowy, szansy delektowania się smakiem dań i wsłuchania się w nastrojową muzykę. Doskonale, jeśli restauracja posiada na sali również stoliki na uboczu, które chętnie rezerwowane są na walentynkowe, rocznicowe, czy zaręczynowe kolacje. Romantyczne wnętrza sprzyjają długim, spokojnym kolacjom dopełnionych rozmową. Są kameralne, eleganckie, ale nie zobowiązujące. Romantyczna restauracja na pewno nie powinna być zimna i odstraszać sztywną atmosferą. To raczej miejsce ciepłe, w którym chce się zostać zaraz po przyjściu i jeszcze bardziej chce się do niej wrócić.

4 Perfekcyjna obsługa

Perfekcyjna obsługa to synonim dobrej restauracji. Personel powinien prezentować się nienagannie zarówno pod względem techniki obsługi gości, jak i znajomości oferty restauracji. To szczególnie ważne, jeśli karta jest obszerna, a my mamy przyjemność być w restauracji po raz pierwszy. Warto pytać kelnerów, jakie dania poleca i co je wyróżnia. Profesjonalna obsługa na pewno umili kolację i sprawi, że poczujemy się szczególnie wyróżnieni.

Romantyczna kolacja w restauracji

danie w romantycznej restauracjiWybierając miejsce na romantyczny wieczór, kieruj się przede wszystkim  kuchnią, w której gustujesz. Nie polegaj jedynie na sprawdzonej klasyce, a daj się skusić na nowe smaki, które mogą stać się Twoimi ulubionymi. Czy Carpaccio wołowe z wędzonym twarogiem, parmezanem, grzybami i jajem przepiórczym nie brzmi zachęcająco? Wybierz miejsce, które połączy Wasze różne gusta. Dobrej klasy restauracje oferują ciekawe pozycje zarówno dla fanów ryb, jak i mięsnych potraw. Swoje przysmaki powinni znaleźć również wegetarianie i weganie. W romantycznej restauracji musi być przytulnie przez cały rok! Udane romantyczne spotkanie koniecznie powinno być zwieńczone pysznym deserem i winem. W tym wypadku doskonale sprawdzą się opcje z czekoladą. W romantycznych restauracjach często oferowane są osobne karty z winami różnego pochodzenia.

Jedną z romantycznych restauracji w Krakowie jest Restauracja Esterante, która zapewnia tradycyjne dania w urokliwym otoczeniu/