Najskuteczniejsza dieta na świecie

Mamy bardzo dobre nowiny dla wszystkich osób pragnących schudnąć i poszukujących odpowiedniej diety. Amerykańscy naukowcy wykazali bowiem, że najskuteczniejszą dietą na świecie okazała się być dieta DASH.

Podstawą tej diety są owoce, warzywa, przetwory mleczne oraz produkty zbożowe. Zakłada ona diametralne ograniczenie spożycia soli, cukru i produktów wysoce przetworzonych. Raz na zawsze należy się pożegnać z białym pieczywem, ciastkami i czerwonym mięsem. W nagrodę można sobie pozwolić na mały kawałek czekolady w ciągu całego tygodnia.

Dieta DASH przede wszystkim bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie. Dieta ta obniża zbyt wysokie ciśnienie, redukuje szkodliwy cholesterol i zapewnia organizmowi dostarczenie wszelkich składników odżywczych potrzebnych do jego funkcjonowania. Oczywiście przyczynia się również do osiągnięcia idealnej sylwetki ciała.

Jak wygląda dieta DASH?

Podstawową zasada tej diety jest zdecydowane ograniczenie soli, a konkretnie sodu, który przyczynia się do podniesienia ciśnienia krwi oraz gromadzenia się wody w organizmie. Dieta DASH zezwala jedynie na spożycie do pół łyżeczki soli na dzień, jest to maximum potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Sól z powodzeniem można zastąpić wszelkiego rodzaju ziołami i naturalnymi przyprawami.

Dieta ta bogata jest we wszelkiego rodzaju warzywa strączkowe, orzechy, szpinak, banany, ziemniaki, pomidory oraz czerwona fasole. Należy wybierać chude mleko i sery oraz kefiry i jogurty. Węglowodany są jak najbardziej dozwolone, ale tylko te złożone w postaci pełnoziarnistego pieczywa, razowej mąki, ciemnego makaronu i kasz. Warto również ograniczyć spożycie kawy i pić przede wszystkim wodę i zieloną herbatę.  Dzienna dawka kalorii nie powinna przekraczać 2000, ilość jest dostosowana indywidualnie.

Osoby, które chciałby spróbować zdrowej diety, jednak nie chcą eksperymentować bez pomocy specjalisty mogą wybrać diety pudełkowe. Dopasowane do potrzeb zamawiającego, uwzględniają jego alergie i eliminacje pokarmowe oraz mają różną kaloryczność, dzięki czemu są odpowiednie dla osób, które chcą zrzucić parę kilogramów, utrzymać wagę lub przytyć.