Jakie produkty włoskie warto kupić w delikatesach?

Przykłady delikatesów włoskich

Delikatesy włoskie znane są na całym świecie. Jako że Włochy leżą nad basenem Morza Śródziemnego, często możemy spotkać się z potrawami, które zawierają ryby i inne owoce morza. Nie można również pominąć serów, jakie są wytwarzane w włoskich zakładach. Wszelkie mięsiwo również jest przygotowywane w specjalny sposób. Produkty włoskie są zawsze świeże – wszystkie przyprawy i zioła hodowane są na pobliskich farmach lub uprawach rolnych. Owoce i warzywa dodawane do potraw również pozyskiwane są ze świeżych zbiorów. We Włoszech dość często możemy spotkać również trufle w różnych odmianach. Dodatkowo, warto wspomnieć że Włochy słyną z produkcji bardzo dobrych win, które są eksportowane na cały świat.

Kuchnia włoska i najpopulprodukty śródziemnomorskie arniejsze potrawy

Włosi znani są przede wszystkim z potraw mącznych. Często w menu restauracji włoskich możemy więc spotkać liczne dania główne czy przystawki zawierające makaron lub ciasto. Kuchnia włoska cechuje się tym, że do każdego posiłku używa się zawsze tych samych produktów. Nie stosuje się bowiem zamienników, co mogłoby popsuć smak czy konsystencję potrawy. W restauracjach możemy więc skosztować potraw w oryginalnym wydaniu. Dodatkowo, znaczna większość warzyw i owoców, ziół i innych przypraw jest pozyskiwana z lokalnych upraw. Dzięki temu potrawy zawsze są świeże i mają niepowtarzalny smak.  Do najbardziej popularnych potraw włoskich należą oczywiście znana nam wszystkim pizza, ravioli, spaghetti oraz lazania. Są to oczywiście dania mączne, które podawane są najczęściej z sosem, mięsem, warzywami i innymi dodatkami. Natomiast najpopularniejsze włoskie desery to przede wszystkim pana cotta i tiramisu. Potrawy te znane są i uwielbiane na całym świecie, co dowodzi że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej charakterystycznych na świecie.

Gdzie można je dostać?

Istnieje bardzo dużo sklepów włoskich, w których możemy zaopatrzyć się we włoskie produkty różnego rodzaju. Takie sklepy znajdują się przede wszystkim w większych miastach. Smakołyki i potrawy włoskie należą do dość popularnych, dlatego też są one dostępne w niektórych sklepach. Sklepy z kuchnią włoską oferują wiele produktów włoskich, jak i gotowych produktów. Są to np. dżemy z fig, marynowane warzywa, krem z białych trufli, różnego rodzaju makarony, zioła, owoce, warzywa, wina oraz wiele innych. Włoska kuchnia jest doceniana przez cały świat, dlatego też powstały sklepy z włoską żywnością.

Jaki mają wpływ na nasze zdrowie produkty włoskie?

Włoskie dania i produkty zawsze są świeże. Dzięki temu możemy zjeść  świeże i zdrowe potrawy w każdym włoskim mieście. Dlatego też gdy jesteśmy we Włoszech, warto spróbować włoskiej kuchni w oryginalnych restauracjach. Wszelkie owoce, warzywa, ryby, owoce morza czy zioła, pozyskiwane są z lokalnych upraw czy połowów. Jest to więc gwarancja dobrego smaku potraw oraz ich świeżości. Kuchnia włoska jest bardzo zdrowa, więc warto próbować różnych włoskich produktów.