Jak znaleźć dobrego dostawcę naturalnej żywności?

Wartościowe jedzenie to podstawowe dobro, od którego zależy nasze zdrowie i samopoczucie.

Oczywistym zatem jest, że należy wybierać najlepszą – najmniej przetworzoną – naturalną i tym samym najzdrowszą żywność. Wszystkie produkty w sklepach oznaczone jako eko, bio lub organic powinny mieć unijny certyfikat wydawany dla ekologicznych produktów. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, należy dokładnie prześledzić ofertę sklepów internetowych ze zdrową żywnością ekologiczną, aby znaleźć sprawdzonego dostawcę. W jaki sposób szukać i na co zwrócić  uwagę podczas wyboru dobrego e-sklepu oferującego produkty BIO? Podpowiadamy!

Ekologiczna żywność – czym jest i jakie wymagania musi spełniać

Wysokiej jakości żywność ekologiczna jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania współczesnego konsumenta, który staje się coraz bardziej świadomy i dokonuje przemyślanych wyborów żywieniowych. Jest przede wszystkim formą szacunku wobec własnego zdrowia i samopoczucia. W końcu udało nam się dostrzec, że poprawianie natury i stosowanie wszystkich niepotrzebnych sztucznych aromatów i barwników, antybiotyków, stymulatorów wzrostu, przyniosło więcej złego niż dobrego.

Termin „ekologiczny” odnosi się do sposobu, w jaki dane produkty żywieniowe są uprawiane, wytwarzane i przetwarzane. Aby jednak produkt można było nazwać ekologicznym musi spełnić szereg wymogów. Potwierdzeniem tego stał się charakterystyczny specjalny znak na etykiecie zwany euro liściem – czyli listek z dwunastoma białymi gwiazdkami na zielonym tle. Eko logo, jednolite dla całej Unii Europejskiej, jest jednoznacznym komunikatem dla konsumenta, że dany artykuł żywieniowy uzyskał certyfikat w pełni potwierdzający jego ekologiczność.

Dlaczego warto kupować zdrową żywność przez internet

Nie bez powodu w dzisiejszych czasach robienie zakupów online zyskało ogromną popularność. Nie musząc wychodząc z domu, w szybki i łatwy sposób możemy zamówić potrzebne produkty wprost pod nasze drzwi. Stało się tak również w przypadku kupowania ekologicznej żywności. Coraz chętniej decydujemy się na zakup zdrowego jedzenia w e-sklepach, dzięki czemu oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. W dobrze zaopatrzonych sklepach z ekologiczną żywnością możemy znaleźć starannie wyselekcjonowane świeże i suszone owoce, warzywa, wysokogatunkowe herbaty, makarony czy przyprawy. Zamawiając ulubione produkty w sieci możemy sporo zaoszczędzić dzięki ciągłym akcjom promocyjnym i rabatowym.

Korzyści płynące z wybierania naturalnej żywności

Produkcja żywności ekologicznej sprzyja środowisku naturalnemu. Stosowanie naturalnych nawozów pozytywnie wpływa na jakość gleby i chroni mikroorganizmy żyjące na terenach upraw. Rolnictwo ekologiczne wspiera więc ekosystem, dlatego kupując produkty pochodzące ze zrównoważonych upraw, mamy pewność, że przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Istnieje również przekonanie, że żywność pochodząca z bio gospodarstw na ogół przewyższa wartością odżywczą i zawartością związków bioaktywnych produkty konwencjonalne. Liczne badania naukowe potwierdzają,  że ma ona również wyższą zawartość związków o charakterze antyoksydacyjnym. Regularne przyjmowanie takich produktów jest jednym ze sposobów ograniczenie zachorowań na choroby dietozależne i poprawę ogólnego samopoczucia.

jak znaleźć dostawcę naturalnej żywności
Jak znaleźć sprawdzonego dostawcę naturalnej żywności?

Decydując się na zakup naturalnej żywności należy szukać dobrych sklepów internetowych, zaopatrujących się tylko w sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Sklep z naturalną żywnością to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na produktach certyfikowanych wysokiej jakości. W dużych marketach nie zawsze oferowana żywność w dziale „eko” faktycznie spełnia te wymogi.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając żywność ekologiczną

Produkt oznakowany wyrażeniami: „eko”, „bio”, „organic” powinien pochodzić z rolnictwa ekologicznego. Oznacza to, że musi zawierać co najmniej 95% składników ekologicznych czyli m.in. bez GMO, uprawianych bez sztucznych nawozów, z zastosowaniem ograniczonej liczby substancji dodatkowych. Kupując produkty naturalne należy zweryfikować miejsce zakupu. Świadomy konsument zwraca uwagę na oznakowanie – w ten sposób można sprawdzić czy ekologiczne warzywa i owoce sprzedawane luzem rzeczywiście są ekologiczne. Sprzedawca musi posiadać aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą.