Jak zorganizować przyjęcie w sposób ekologiczny?

Plastikowe kubeczki, talerzyki i sztućce, słomki i ozdoby z tworzywa sztucznego w postaci balonów, przypinek i naklejek. To wszystko ozdoby na przyjęcia, które nadal są bardzo często wykorzystywane na różnego rodzaju spotkaniach i okazjach do świętowania w gronie bliższych i dalszych znajomych. Jednak na częściej obecnie istnieje wiele ekologicznych dodatków i elementów dekoracyjnych idealnych do stworzenia przyjęcia ekologicznego, które będzie gwarantować nie tylko świetną zabawę, ale również będzie przyjazne środowisku. Jak to osiągnąć?

Plastik zamień na papier i drewno

Nieoficjalne przyjęcia w gronie znajomych trudno wyobrazić sobie bez naczyń i dekoracji jednorazowego użytku. Oznacza to brak konieczności zmywania oraz ograniczenie ewentualnych strat wśród szkła i naczyń ceramicznych, które podczas zabawy łatwo zrzucić ze stołu lub potrącić i stłuc. Ponadto sprzątanie po przyjęciu z jednorazowymi naczyniami jest bardzo szybkie i niewymagające, wystarczy po prostu posegregować odpady i wrzucić je do odpowiednich worków. Niestety wybór plastikowych kubków i talerzy oraz słomek z tego tworzywa jest mało ekologiczny. Plastikowe śmieci bardzo wolno się rozkładają i niestety tylko niewielka ich część może zostać powtórnie wykorzystana, dlatego też tego typu gadżety na przyjęcia zalegają na wysypiskach przez setki lat.

Doskonałą alternatywą dla plastikowych naczyń na przyjęciatalerzyki i kubeczki papierowe lub tekturowe. Są one o wiele bardziej ekologiczne. Takie ekologiczne naczynia jednorazowe bardzo szybko się rozkładają, więc nie zalegają wielu setek lat na wysypiskach. Dodatkowo nie tracą jednocześnie funkcjonalności oraz są równie łatwe w stosowaniu co ich plastikowe odpowiedniki. Na rynku dostępne są również słomki wykonane z papieru lub z bambusa czy metalu, które również są bardzo przyjazne dla środowiska, a także ekologiczne sztućce drewniane. Nowocześni producenci naczyń jednorazowych polecają także bio naczynia z trzciny cukrowej, otrębów i innych biodegradowalnych materiałów, które nie są szkodliwe dla środowiska i stosunkowo szybko ulegają rozkładowi. ekologiczne przyjęcie

Baw się dobrze i jednocześnie zadbaj o planetę

Naczynia i sztućce jednorazowego użytku to nie jedyne produkty plastikowe, które wykorzystywane są na przyjęciach. Duży problem stanowią również rozmaite dekoracje. Balony, plastikowe gwizdki oraz inne gadżety często cieszą przez krótki czas, a później zostają rzucone w kąt i przestają być potrzebne, tworząc ogromną ilości śmieci. Są one sposobem na stworzenie imprezowego nastroju i nadanie mu określonej tematyki, jednak na szczęście obecnie są na to bardziej przyjazne dla środowiska metody. Papierowe talerze i kubeczki na przyjęcia dostępne są bardzo często w wielu różnych wzorach i kolorach, które pozwalają na stworzenie motywu przewodniego. W sklepach online z gadżetami na przyjęcia można znaleźć także bardzo szeroki wybór dekoracji wykonanych nie z plastiku, a z papieru lub drewna, które również nadadzą przyjęciu wyjątkowego charakteru. Papierowe naczynia i ozdoby pozwolą na świetną zabawę w zgodzie z naturą.

Nowoczesne technologie sprawiają, że na rynku dostępny jest coraz szerszy wybór produktów biodegradowalnych oraz bardziej ekologicznych zamienników plastikowych naczyń i innych gadżetów, które często były jednokrotnego użytku, a następnie przekształcały się w niepotrzebne nikomu i zanieczyszczające planetę śmieci. Dzięki rozwojowi technologii oraz coraz większej popularności ekologicznego podejścia do życia można bawić się świadomie, bez konieczności tworzenia ogromnej ilości odpadów na setki tysięcy lat. Ponadto ekologiczne naczynia i dekoracje są bardzo designerskie i estetyczne oraz oczywiście funkcjonalne.