Gdy wyjście do restauracji staje się niezwykłym przeżyciem

Czy wyjście do restauracji może stać się czymś naprawdę niezwykłym? I owszem, zwłaszcza jeśli znajdziemy nietypowy lokal, w którym możemy cieszyć się towarzystwem kotów, spróbować coraz bardziej popularnej kuchni Fusion, samodzielnie ugotować swój posiłek, a nawet… zjeść po ciemku! Przekonajmy się zatem, dlaczego warto odwiedzić inne miejsca, niż klasyczne restauracje.

Umów się… z kotem!

Koty cieszą się wśród wielu ludzi ogromną sympatią, dlatego też prędzej czy później ktoś musiał wpaść na taki pomysł. Rośnie popularność kawiarenek, w których towarzyszą nam koty. Mają one co prawda swoje ścieżki, lecz i tak na ogół wolą towarzyszyć przychodzącym gościom. Dla wielu z nas nie ma nic milszego niż niespiesznie popijana kawa przy akompaniamencie mruczenia… Pamiętajmy jednak, że o ile możemy cieszyć się towarzystwem kota i pyszną kawą z ciastkiem, o tyle panują tu pewne ważne zasady. Nie dokarmiamy kotów, nie nosimy ich na rękach i nie podchodzimy do nich pierwsi. Zasady różnią się w zależności od lokalu, lecz te najważniejsze są na ogół zachowane. Chodzi przede wszystkim o to, by wszyscy miło spędzali tam czas. Również koty.

Miejsca, gdzie nie jemy oczami, czyli restauracje w ciemności 

Dla wielu może się to wydawać dość dziwne… Idziemy do restauracji, w której nie widzimy swojego posiłku, zamiast jedzenia kroimy obrus i nie wiemy nawet, czy osoba, z którą przyszliśmy, rzeczywiście siedzi obok nas. Oto restauracja w ciemności w pełnej krasie. Kelnerzy obsługują klientów za pomocą noktowizora, a zdarzają się nawet placówki, w których pracują niewidomi. Wrażenia z takiego miejsca mogą być wprost niesamowite, może się okazać, że potrawa, której nie widzimy, może smakować kompletnie inaczej, niż gdybyśmy mogli ją zobaczyć (niekoniecznie dlatego, że dostaliśmy coś innego, niż zamawialiśmy). W placówkach tego typu są też animatorzy, którzy nie mają problemów z rozbawieniem gości nawet w egipskich mrokach.

Goście przejmują pałeczkę. W restauracjach możesz gotować samodzielnie

Nie musisz już narzekać, że płacisz za danie, które się nie udało. Możesz od teraz zrobić je samodzielnie! Klientom udostępniane są grille, specjalne podgrzewane stoły (tzw. stanowiska hot-pot), na których można z zamówionych składników samodzielnie zrobić swoje danie. W wielu takich miejscach składniki są dostarczane na bieżąco, można też zakupić poszczególne produkty, by potrawę przyrządzić w domu. Plusem jest zamawianie składników od lokalnych producentów i stawianie na zdrową, naturalną żywność.

Kuchnia Fusion: smaki całego świata na Twoim talerzu

Co by było, gdyby… w jednym daniu łączyły się elementy kuchni azjatyckiej, śródziemnomorskiej i polskiej, a wszystko to z pełnym zachowaniem poczucia smaku? Tak jest właśnie w restauracjach typu Fusion, w których nawet klasyczne, polskie dania pokazują nam swoją nową twarz. Panująca moda na świeże, lokalne produkty panuje również i w takich miejscach, dlatego też menu jest co jakiś czas zmieniane, zatem nawet jeśli od dłuższego czasu stołujesz się w tym samym miejscu, wciąż może Cię ono zaskoczyć.

 

Restauracja w Pruszkowie

Chciałbyś spróbować polskiej kuchni z elementami fusion? Polecana przez nas restauracja w Pruszkowie znajdująca się przy hotelu Perła Leśna, oferuje wybór ciekawych i różnorodnych potraw.

Smakowy zawrót głowy, czyli restauracja obrotowa

Czy wyobrażasz sobie pójść do restauracji, usiąść przy stoliku i cały czas podziwiać inny widok? Jest to możliwe w restauracjach obrotowych, w których podłoże lokalu ma zamontowany specjalny mechanizm, dzięki któremu np. w ciągu godziny lokal wykona jeden obrót wokół własnej osi. Spędzenie czasu w lokalu ze zmieniającym się krajobrazem jest możliwe już w Kołobrzegu.

Jak widać, wyjście do restauracji może być niesamowite, jeśli tylko znajdziemy miejsce o wyjątkowym charakterze. A gdy już nam się to uda, smakujmy chwilę pełnymi garściami.