Dlaczego warto zainwestować w stalowe palenisko ogrodowe?

Ogień ma w życiu człowieka ogromne znaczenie. Daje ciepło, jest niezbędny przy wytwarzaniu energii, a do tego potrafi odprężać i dać poczucie bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że chcemy cieszyć się jego urokiem o każdej porze, niezależnie od miejsca. Z pomocą przychodzą metalowe paleniska ogrodowe, dzięki którym relaks przy ogniu jest nie tylko bezpieczny, lecz też możliwy praktycznie o każdej porze.

Stalowe palenisko ogrodowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ognisko w każdym miejscu

Jest to dobry pomysł zawsze wtedy, gdy chcesz cieszyć się ogniem w dowolnie wybranym przez siebie miejscu – przy czym dotyczy to zarówno ogródka, jak i tarasu. Paleniska wykonane ze stali są przenośne, dlatego też możesz urządzać bezpieczne ogniska nie tylko na swoim podwórku, lecz też w terenie (upewnij się jednak przedtem, że możesz to robić w danym miejscu).

Pełnia bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to kolejny ważny aspekt. Ścianki paleniska dobrze zabezpieczają ognisko, dlatego też nie ma ryzyka pożaru, bez względu na to, w jakim miejscu rozpalisz ogień. Nie jest też wymagana dodatkowa konstrukcja, by móc korzystać z paleniska – jest ono wyposażone w stabilne nogi, zapobiegające przewróceniu.

Piękny wygląd i wyjątkowy klimat

Nie sposób wspomnieć również o estetyce i wyjątkowym nastroju, jaki towarzyszy korzystaniu z paleniska. Nowoczesne paleniska ogrodowe to stylowe misy, jakie bez problemu będą komponowały się z aranżacją otoczenia, a do tego pomogą wprowadzić odpowiedni nastrój podczas miłego wieczoru z rodziną i przyjaciółmi lub podczas randki. Relaks przy otwartym ogniu pozwala cieszyć się miłymi wieczorami na dworze, nawet w zimnym sezonie.

 

Palenisko stalowe czy betonowe – które jest lepsze?

Palenisko betonowe ma to do siebie, że może być w szybki i prosty sposób stworzone samodzielnie. Wystarczy do tego wykonanie niewielkiego zagłębienia w ziemi i obłożenie go kamieniami. Plusem jest więc to, że palenisko możesz mieć całkowicie za darmo. Możesz też zdecydować się na gotowe, estetyczne paleniska betonowe, ich ceny jednak są dosyć zawrotne. A jakie są zalety palenisk stalowych?

  • Palenisko stalowe możesz przenieść w inne miejsce niemal w każdej chwili.
  • Paleniska są z reguły mniejsze, zatem sprawdzą się praktycznie w każdej przestrzeni.
  • Mają one wyjątkowo atrakcyjny, nowoczesny design.
  • Paleniska stalowe są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu – wystarczy woda i delikatny detergent oraz regularne natłuszczanie w celu zabezpieczenia przed zniszczeniami.
  • Paleniska różnią się od siebie wymiarami, dlatego też możesz w dowolny sposób wybrać rozmiar najlepszy dla siebie, a do tego połączyć palenisko z grillem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paleniska stalowego?

  • Sprawdź stabilność paleniska. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednie rozmieszczenie wagi. Dobrze zbudowane palenisko będzie stabilne, co zapobiegnie powstaniu pożaru.
  • Ile osób będzie korzystało w tym samym czasie z paleniska? Im będzie ono większe, w tym większym gronie będzie można przy nim usiąść i miło spędzić czas, ciesząc się ciepłem płynącym z ogniska.
  • Czy chcesz gotować nad paleniskiem? Możesz to zrobić, jeśli dodasz ruszt grillowy. Przemyśl zatem rozmiar paleniska, biorąc pod uwagę to, dla ilu osób będziesz grillować.
  • Sprawdź producentów palenisk i opinie na ich temat. Nie będą one co prawda obiektywne, lecz pomogą Ci dowiedzieć się, jakie cechy danego modelu są najbardziej chwalone, a na co trzeba uważać.

Stalowe paleniska ogrodowe to hit ostatnich sezonów! Jest to sprzęt estetyczny, praktyczny, a do tego budujący niezapomniany klimat i niedrogi. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci palenisko ogrodowe i ciesz się ciepłymi, nastrojowymi wieczorami niezależnie od pory roku!